Kavárna Kosatec

Tréninková kavárna Kosatec Pardubice

Kávu, čaj nebo moravské víno vám u nás připraví a donesou zdravotně hendikepovaní. Naší specialitou je výborný domácí štrůdl nebo oblíbený medovník upečený v naší tréninkové kuchyni. To vše v samém centru města Pardubice.

 • Otevírací doba: PO-PÁ 9:00 až 18:00.
 • Kompletně bezbariérový přístup
 • Parkování zdarma přímo před kavárnou
 • Zdarma silný Wi-Fi signál bez hesla
 • Přijímáme platební karty Visa a Mastercard
 • Platba stravenkami (Naše stravenka, Edenred, Sodexo, Chéque Déjeuner)
 • Dostatečný prostor pro kočárky
 • Dětský koutek pro naše nejmenší zákazníky – hračky, omalovánky, kronika kavárny
 • Dětská židlička
 • Denní tisk – noviny Pardubický deník
 • Knihy – zdarma si můžete zapůjčit knihu z naší nabídky a pokud vás zaujme, tak si ji odnést domů
 • Káva Alfredo, čaj Eilles, pivo Pernštejn, moravská vína
 • Domácí mazlíčci jsou u nás vítáni
 • Výstavy obrazů a uměleckých děl

Nápojový lístek

Nápojový lístek – kavárna Kosatec

Nápojový lístek – tvrdý alkohol

Kontakt (kavárna, sál, objednávky občerstvení, rezervace)

Otakar Vaňha

telefon: 724 204 761

email: otavanha@centrum.cz

Kavárna Kosatec (Centrum Kosatec, Sladkovského 2824, 530 02 Pardubice)

Vedle kavárny je plně vybavený víceúčelový sál s kapacitou cca 80 osob o rozloze cca 115 m2. Tento prostor je určen pro pořádání konferencí, školení, prezentací, firemních večírků, představení nového produktu nebo služby. Umíme uspořádat i svatební hostinu, kdy budete mít naprosté soukromí pro váš velký den v samém centru krajského města.

Svatební hostina v Kosatci – leták ke stažení

Kavárna a přilehlá zahrada je ideálním místem pro uspořádání dětské narozeninové oslavy. Prostor si můžete pouze pronajmout a vše si zařídit sami nebo to necháte na nás (výzdoba, dort, občerstvení, závěrečný úklid). Ať si zvolíte jakoukoli variantu, získáte perfektní místo pro skvělou narozeninovou party.

Dětské narozeninové oslavy-leták ke stažení

V kavárně lze také uskutečnit tématické focení – obrazy, umělecké výrobky, móda, jídlo a pití. Poskytneme vám prostory za velice příznivých podmínek nebo při dlouhodobější spolupráci úplně zdarma.

Sledujte nás na sociálních sítích

 Facebook            Instagram            Twitter

Přijímáme tyto stravenky

        Stravenkový systém Naše stravenka   Stravenky Edenred Stravenky SodexoStravenky Chéque Déjeuner

Přijímáme tyto platební karty

Partneři kavárny U tiskaře Brixe

Kudyznudy.cz - tipy na výlet


Akce a novinky

 

Výstava fotografií

Výstava fotografií auto a moto veteránů

29.8.2018

Až do konce září 2018 je v naší kavárně Kosatec k vidění atraktivní výstava fotografií auto a moto veteránů v prostředí Železných hor. Autorem je známý fotograf Alexandr Pěknice Moravský, člen svazu pražských fotografů od roku 1965.

 

 

Platba kartouPlatba platební kartou-kavárna Kosatec

20.8.2018

Vyslyšeli jsme vaše četná přání a zavedli jsme další způsob úhrady vašich objednávek. Nyní můžete v kavárně Kosatec zaplatit libovolným typem platební karty. Ať už si dáte výbornou kávu, osvěžující mojito nebo moravské vínko.

 

Virgin Mojito

18.07.2018

Letní novinka v naší nabídce je prostě pecka. Nealkoholické mojito. Kombinace zázvorového tonicu, sody, třtinového cukru, limety a čerstvé máty je neodolatelná. Půllitrový džbánek za skvělých 44 Kč. Těšíme se na vás, až přijdete ochutnat.

 

 

Dovolená

28.6.2018

Od pondělí 2.7. do pondělí 16.7. je kavárna Kosatec uzavřena z důvodu dovolené. Náš kávomlýnek znovu naplno spustíme v úterý 17.7.2018. Ve zbylé části letních prázdnin budeme mít otevřeno zcela standardně – tzn. od 09:00 do 18:00 každý všední den. Děkujeme za pochopení a přejeme vám příjemné léto.

 

Výstava obrazů – Domov pod KuňkouVýstava obrazů v kavárně Kosatec

12.6.2018

Zveme vás k nám do kavárny na výstavu obrazů uživatelů Domova pod Kuňkou v Rábech. Úžasná umělecká díla budou k vidění v kavárně až do konce července. Budeme rádi pokud se přijdete podívat, uvaříme vám k prohlídce výbornou kávu Kosatec. Více informací o výstavě a organizaci Domov pod Kuňkou najdete ZDE

 

Platba stravenkami

30.5.2018

Aktuálně můžete v naší kavárně celou útratu zaplatit 4 druhy stravenkových poukázek – Sodexo, Edenred, Chéque Déjeuner a Naše stravenka. Na stravenky nevracíme hotovost. Věříme, že vás toto rozšíření našich služeb potěší.

26. národní abilympiáda

10.5.2018Mobilní kavárna U tiskaře Brixe

Ve dnech 17.-18.5.2018 budeme mít mobilní kavárnu U tiskaře Brixe na tradiční národní abilympiádě v Tipsport aréně v Pardubicích. Kavárna v Integračním centru Kosatec bude od středy 16.5. do pátku 18.5. uzavřena. Děkujeme všem našim zákazníkům za pochopení.

 

Mimořádná úprava otevírací doby

26.4.2018

V následujících 2 týdnech dochází k mimořádné úpravě otevírací doby: ve čtvrtek 3.5., v pondělí 7.5. a v úterý 8.5. je kavárna celý den pro veřejnost uzavřena. V pondělí 1.5. máme otevřeno od 15:30 do 18:00 (během vernisáže výstavy “Nejsme tu sami). Děkujeme za pochopení.

 

Výstava fotografií- Nejsme tu sami-příběhy našich menšinvýstava fotografií

25.4.2018

Od 1.5. do 30.5.2018 bude v naší kavárně úžasná výstava fotografií s názvem “Nejsme tu sami – příběhy našich menšin”. Tuto výstavu pořádá společnost Post Bellum. Vernisáž k výstavě proběhne v úterý 1.5.2018 v 16:30 za účasti Marka Hilšera s manželkou a dalších významných osobností politického a kulturního života u nás. Kavárna bude otevřena hodinu před začátkem vernisáže. Vstup je zdarma a budeme rádi, pokud se přijdete ve sváteční den podívat.

 

 

David Jemelka – výstava obrazů

10.04.2018

Od 11.4.2018 až do konce měsíce dubna zpříjemní prostředí naší kavárny výstava obrazů hendikepovaného umělce z Olomoucka Davida Jemelky. Vernisáž výstavy se koná ve středu 11.4.2018 v 17:00. Všichni jste srdečně zváni.

 DAVID JEMELKA -výstava obrazů

 

V pátek 6.4. soukromá akce

04.04.2018

V pátek 6.4.2018 je kavárna U tiskaře Brixe pro veřejnost uzavřena. Po celý den se zde koná soukromá akce. Děkujeme všem našim zákazníkům za pochopení a budeme se těšit opět v příštím týdnu, kdy platí standardní otevírací doba 09:00 až 18:00

 

 

Ochutnávka vín

Ochutnávka vína

01.03.2018

 

Ve čtvrtek 15.3.2018 se uskuteční v multifunkčním sále kavárny další degustace vína. Ochutnávat budeme bílá vína od vinařství Vinselekt Michlovský (včetně unikátního vína bez alkoholu z řady “Revine”) a červená vína ze Sardinie. Součástí degustace bude i občerstvení a ochutnávka tradičních chlebových placek ze Sardinie. Vstupné je 250,- Kč. Nutno rezervovat místa na telefonu 724 204 761 nebo emailu otavanha@centrum.cz (nejdéle do pondělí 12.3.2018).

Degustace vína 15.3.2018

 

Výstava “Malovaná hudba”

21.02.2018Výstava Malovaná hudba

Od pátku 2.3.2018 až do konce března

bude v kavárně k vidění velice zajímavá výstava obrazů

Malovaná hudba, kterou pořádáme ve spolupráci

s organizací Péče o duševní zdraví – výměník Pardubice.

 

Kávové a čajové menuKáva a domácí štrůdl

30.01.2018

Připravili jsme pro vás nabídku kávového a čajového menu:

Espresso Alfredo + jablečný závin: 33,- Kč

Čaj Eilles dle výběru + jablečný závin: 29,- Kč

 

Voda pro Kamerun II.

ZAPOJILI JSME SE DO AKCE: LITR ZA DVACKU, DVACKA ZA STROM! 

Společně s Vámi a naší kavárnou jsme se propili k 64 stromům, které brzy najdou své místo na vyklučených a vypálených svazích vesnice Kedjom-Keku. V obnovených lesích najde nové útočiště poslední skupina kriticky ohroženého poddruhu šimpanze Pan troglodytes ellioti a další stovky druhů organismů vázaných na tento specifický biotop. Lesy pomohou také k ochraně a obnově důležitých vodních zdrojů.

 

UPOZORNĚNÍ – ,,PODLE ZÁKONA O EVIDENCI TRŽEB JE PRODÁVAJÍCÍ POVINEN VYSTAVIT KUPUJÍCÍMU ÚČTENKU. ZÁROVEŇ JE POVINEN ZAEVIDOVAT PŘIJATOU TRŽBU U SPRÁVCE DANĚ ONLINE; V PŘÍPADĚ TECHNICKÉHO VÝPADKU PAK NEJPOZDĚJI DO 48H”